• Godziny otwarcia

  GODZINY OTWARCIAX

  PONIEDZIAŁEK09:00 - 21:00

  WTOREK09:00 - 21:00

  ŚRODA09:00 - 21:00

  CZWARTEK09:00 - 21:00

  PIĄTEK09:00 - 21:00

  SOBOTA10:00 - 14:00

  NIEDZIELANIECZYNNE

 • tel. 500 330 930
 • Kontakt

  Bądźmy w kontakcie!X

  ADRES64-100 Leszno, ul. Luksemburska 3

  ZOSTAW KOMENTARZ

  Wysyłanie wiadomości. Proszę czekać…

  Thanks for sending your message! We'll get back to you shortly.

  There was a problem sending your message. Please try again.

  Proszę wypełnić poprawnie wszystkie pola

AKTUALNOŚCI

CHARYTATYWNY MARATON JUMP’IT

przez Mateusz Jędraszczyk | w Aktualności | 27 listopada 2017

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na CHARYTATYWNY ANDRZEJKOWY MARATON JUMP’IT. Poza świetną zabawą będzie można wspomóc AKCJĘ CHARYTATYWNĄ „WINDĄ NA ZIEMIĘ”.

Całą zebraną kwotę przekażemy na zbiórkę pieniędzy organizowaną przez SIEPOMAGA.PL dla rodziny państwa Jankowskich z Pawłowic. Mieszkają na piętrze domu. Póki Bartek był mały, schodzenie i wchodzenie nie było takim problemem. Teraz Bartek waży 37 kilogramów, a jego mama to drobna kobieta, która, jeśli tak dłużej będzie go nosić po schodach, do tego wózek – sama będzie potrzebowała leczenia, bo jej kręgosłup po prostu nie wytrzyma. A Bartek lżejszy nie będzie.

U 7-letniego Bartka zdiagnozowano Zespół Wad Wrodzonych Ośrodkowego Układu Nerwowego, małogłowie, padaczkę oraz znacznie opóźniony rozwój psychoruchowy. Mama naszego małego Bohatera każdego dnia walczy, aby ilość chorób z jakimi synek zmaga się od urodzenia, nie sprawiły, że zostanie odizolowany od świata. Codzienne rehabilitacje ruchowe, szkoła, wizyty u neurologopedy, tyflolopedagoga czy hipoterapia dają pewność, że Bartek mimo wszystko ma najlepszą opiekę, jaką można zapewnić tak choremu dziecku.

Są niestety bariery, z którymi Mamie Bartka coraz trudniej walczyć. To 16 schodów, które za każdym razem, kiedy Bartek ma szkołę, wizytę u lekarza, kiedy trzeba iść po zakupy, odebrać starszą siostrę ze szkoły czy najzwyczajniej wyjść na spacer musi pokonać On – dziecko niepełnosprawne, które nie potrafi samodzielnie siedzieć ani chodzić oraz Ona – Mama Bartka, nosząca chłopca, ważącego 37 kg po tych właśnie schodach kilka razy dziennie. Iza, mama chłopca, wychowuje samotnie dwójkę dzieci. 9-letnia Klaudia to duże wsparcie, pomaga przy przenoszeniu brata, przy opiece i pielęgnacji, której Bartuś wymaga przez cały dzień. Tworzą we trójkę bardzo pozytywną rodzinę, która mimo przeciwności losu zaraża uśmiechem. Nie usłyszycie z ich ust narzekania czy marudzenia. O użalaniu nie ma mowy. Walczą.

Znalazły się osoby, które nie zostały obojętne na problem. Bo z chorobą Bartka rodzina nauczyła się żyć. Nie da się niestety przeskoczyć bariery, która powoli sprawia, że każde wyjście chłopca z domu stanowi ogromny problem dla jego mamy. Schody. Rodzina chłopca pokazuje, że nie można załamywać rąk. Na hasło winda oczy Izy stają się coraz większe z niedowierzania, i od razu pada słowo – niemożliwe. Temat nie do przejścia, bo koszt windy, przebudowa części domu to 100.000 zł. Dla kobiety, która nie pracuje zawodowo, bo opiekuje się chorym dzieckiem, to odległe marzenie.

Osoby poruszone historią Bartka, będące jednocześnie pod wrażeniem pozytywnej energii panującej w domu chłopca wiedzą, że trzeba im pomóc. Znaleźli się ludzie, którzy bezinteresownie pomogli i nadal pomagają. Proces realizacji akcji „Winda dla Bartka” ruszył. Powstał projekt windy oraz przebudowy części domu, geodezyjne pomiary, kosztorys oraz pozwolenie na budowę. Potrzebne są pieniądze, a raczej ludzie o dobrych sercach. Jest Was wielu i to właśnie do Was skierowany jest ten apel!

Przyjdźcie, weźcie udział w zabawie – ANDRZEJKOWYCH MARATONACH JUMP’IT, pomóżcie Bartkowi i jej rodzinie w zbiórce pieniędzy na szczytny cel.

Wstęp: 20 PLN
29 listopada 2017
16:00 – 17:00 (1h) – Jump’it z Kate (przyjmujemy zapisy)
17:00 – 18:00 (1h) – Jump’it z Kate (przyjmujemy zapisy)
18:00 – 20:00 (2h) – Jump’it z Kate i Pauliną (brak miejsc)

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zabawie 🙂

LICZBA WEJŚĆ OGRANICZONA! Zapisy w recepcji GOLD FIT.

No Comments do "CHARYTATYWNY MARATON JUMP’IT"

COPYRIGHT ©GOLD FIT 2017. ALL RIGHTS RESERVED.